O mnie

Jestem ekonomistą (po warszawskiej SGH) i menadżerem z 30-letnim doświadczeniem, w tym ponad 20 lat w zarządzaniu na różnych szczeblach: od niższej kadry kierowniczej do zarządów firm dużych i bardzo dużych (m.in. spółki z Grupy KGHM Polska Miedź SA, Grupa Azoty SA), w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych.

Od kilku lat dzielę się doświadczeniami w zarządzaniu i wspomagam małe i średnie przedsiębiorstwa prywatne. Prowadzę zarówno szkolenia i warsztaty, jak też dłuższe projekty, w których zajmuję pozycję wewnątrz firmy w celu dostosowania systemu zarządzania i organizacji do etapu rozwoju, na jakim znajduje się firma. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorstw, które zaczynały jako mikro firmy i dzięki talentom założyciela osiągnęły wielkość, przy której właściciel potrzebuje już profesjonalnego wsparcia, przede wszystkim w porządkowaniu procesów, delegowaniu kompetencji, komunikacji i współpracy między pracownikami, rachunku kosztów, zarządzania płynnością, na strategii i zarządzaniu zmianą skończywszy.

Cenię sobie i dlatego od zawsze pielęgnuję – pomimo zajmowania wysokich stanowisk – umiejętność pracy „własnymi rękami”. Potrafię opracować strategię, biznesplan, prognozę finansową, czy zaplanować i wdrożyć proces.

Moje cechy osobowościowe powodują, że mogę być nie tylko wykonawcą działań biznesowych, ale także doradcą i konsultantem. Lubię pomagać ludziom w dochodzeniu do własnych rozwiązań, jestem nastawiony na efekt działania i współpracy, a nie na osobisty splendor. Znajduje to swoje odbicie także w sposobie realizacji zadań: jestem zwolennikiem tezy, że na efekt składa się praca każdego członka zespołu, dlatego w każdym przedsięwzięciu staram się zbudować zespół, doskonalić go, budować relacje, itd. Co nie stoi w sprzeczności z tym, że nie mam problemu z eliminacją członków zespołu, którzy zespół osłabiają, gdyż „łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo”. Moje zainteresowanie komunikacją w organizacji oraz psychologią zarządzania polepsza skuteczność działania.

Więcej o mnie

pobierz zdjęcie

Galerie

Budowanie zespołu
Galeria team building
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031